Řemeslo

Řemeslně vyráběné kabelky a peněženky z pravé kůže jsou výjmečnými artefakty, které dotváří osobnost každého člověka, a stávají se součástí jeho každodenního života.

A právě toto je nejvyšší hodnota, ze které vycházejí principy značky Verlein. Nadčasový design, tradiční řemeslná výroba spojená s používáním evropských materialů, dlouhá životnost, i etický a ekologický přístup jsou atributy, na jejichž základě vzniká každý náš produkt.

 


 

Materiály a etický přístup

Ve Verlein klademe důraz na nejvyšší jakost zpracovávané kůže, udržitelnost a v neposlední řadě také na ekologii. V procesu hledání správného dodavatele pátráme po celé Evropě. Díky partnerství s věhlasnými italskými koželužnami se tak Verlein kvalitativně vyrovnává luxusním světovým módním domům, a taktéž zůstává šetrný k přírodě.

Pro exteriér našich výrobků používáme hovězinu s povrchovou úpravou “pebble grain”. Kůže je již při zpracování opatřena speciální impregnací, jež zajišťuje její nepromokavost a odolnost vůči skvrnám i poškrábání. Interiér kabelek a doplňků tvoří zejména semišová kůže-hovězina. Jemná na dotek, tato kůže se vyznačuje svojí příjemnou strukturou a vzhledem. Naši dodavatelé kůže se mohou pochlubit několika zelenými oceněními jako je Gold LWG Award, Blauer Engel a GREEN L.I.F.E.

 

Photo of leather used in Verlein's Cinch Collection

Ubrique

 

 

Výroba

Příběh kabelek a peněženek Verlein začíná v malém městečku nedaleko Benátek. Zpracovávání kůže bylo v Itálii vždy obestřeno tajemstvími. Po tisíce let chránily utajované techniky cechy, dnes se předávají z generace na generaci. Verlein respektuje tradici a startuje zde dlouhý výrobní proces, kterým každý výrobek podstoupí. Než se finální kůže dostane k samotnému výrobnímu procesu, projde totiž osmnácti specifickými kroky od praní, přes barvení až po závěrečnou kontrolu kvality. Poté se vydává na cestu z italské koželužny do malebného španělského městečka Ubrique. Geografická poloha a lokalita Ubrique jej před téměř 300 lety učinila ideálním místem pro zpracovávání kůže. Postupem času se z něj vyvinulo hlavní centrum na výrobu kožených doplňků. Dnes již více než polovina obyvatel tohoto horského města pracuje v kožedělném průmyslu, a jeho výrobky jsou známé nejen po celém Španělsku, ale i všude na světě.

 

 

Kvalita, se podle nás, odráží v detailech, proto jsou naše kovové D-průvleky a karabinky u peněženek vyrobeny na míru s personalizovaným logotypem značky. Zdobná kovová “V” na jezdcích zipů se do kůže ručně vkládají speciálně vyvinutou technikou pro Verlein.

Closeup of Verlein Green Julia Tote Bag

Verlein krabice Po dlouhé cestě na jihu Evropy jsou konečně výrobky vyslány do Čech. Prochází poslední kontrolou kvality našim týmem a poté je uložen do bavlněného vaku a dárkové krabice Verlein.

Vlastnit ručně vyráběnou kabelku, tašku nebo peněženku tak v přeneseném slova smyslu znamená vlastnit i kousek historie.

Images of Julia Tote Bag in Production

 Image of Pattern on Julia Tote Bag

Ines Coinpurses in Production